group acs anticovid

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ ACS GROUP

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci, jsou povinni zaměstnávat 4 % postižených osob (ZTP) nebo odvádět do státního rozpočtu poměrnou finanční částku. Tuto povinnost lze však plnit i odebíráním výrobků nebo služeb (tzv. náhradní plnění) od společnosti zaměstnávající více než 50 % ZTP osob, jako je firma All Clean Service. Zdroj: Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., §81.

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ - GARANCE
Od 1.1.2012 došlo v problematice náhradního plnění k mnoha zásadním změnám.

Aktuálně se, bohužel i po změně zákona, setkáváme s novou vlnou lákavých nabídek v rámci tzv. náhradního plnění. Některé z konkurenčních společností se nestydí překrucovat jasná fakta a dokonce sami napadají poctivé zaměstnavatele osob se zdravotním postižením. Komu tedy důvěřovat?

Položte si prosím následující otázky a snažte se na ně najít odpovědi u povolaných osob, případně Vám dáme kontakty, kde si lze vše ověřit:
- jaký je rozdíl mezi chráněnou dílnou a zaměstnavatelem více než 50% osob se zdravotním postižením s ohledem na jejich možnosti v roce 2012?
- je spolupráce více subjektů legální? Jsou případné takové smluvní závazky právně vymahatelné? Bude to někdo kontrolovat?
- co je účelem přechodného období? Jaké může mít dopady na vymezená chráněná místa a jak tyto dopady ovlivní aktuální možnosti zaměstnavatelů více než 50% osob se zdravotním postižením?
- proč dnes požadovat písemné závazky, jak by takové smlouvy měly vypadat, abychom měli náhradní plnění skutečně řešené?
- proč dochází k plošnému % navýšení cen u některých dodavatelů? Jak by mělo být toto navýšení veliké?

Drtivá většina společností, která dosud náhradní plnění poskytovala prakticky na cokoliv; bez jakéhokoliv omezení; o tuto možnost definitivně přišla. Podle odhadů, které máme k dispozici, je aktuálně více než 70% firem bez náhradního plnění, jenže tento fakt prozatím netuší.

Jediná možnost, jak lze aktuálně získat 100% garanci objemu v rámci náhradního plnění je písemný závazek. Ten dnes nahrazuje absenci centrálního registru a do chvíle zavedení takového mechanismu, je to jediný možný způsob. Mnoho spekulantů využilo této potřeby, a hromadně nabízí možnost písemné smlouvy. Ale není smlouva, jako smlouva. Proto je velmi důležité nejenom předat ji právníkům, ale vysvětlit o co se prakticky jedná, s ohledem na aktuální znění zákona. Položte si přitom otázku, jaká bude právní vymahatelnost této smlouvy, nedojde-li k jejímu naplnění? Co bude Váš právní zástupce, jakým způsobem, a po jakém subjektu (při vícestranných smlouvách) vymáhat?

Máte-li jakékoliv dotazy ke smlouvám nebo platné legislativě, kontaktujte nás:. Vše Vám vysvětlíme, předáme Vám kontakty na třetí strany, kde si lze naše informace ověřit.

Dvoustranná smlouva, kterou Vám tímto nabízíme, nemá za cíl získat vyšší obrat či jistotu, že o Vás, coby zákazníka nepřijdeme. Smlouva má zaručit Vám, že Vám bude náhradní plnění v plné výši 100% poskytnuto! Požadujeme přitom znát Vaše reálné potřeby. Upozorňujeme, že případné navýšení objemu, bude s přibývajícím časem, jen těžko řešitelné.Na základě této smlouvy definitivně z celkového objemu vyhradíme částku, kterou Vám budeme celoročně rezervovat.

KDE NÁS NAJDETE?

 

VELKOSKLAD
Jiráskova 365
344 41 Dobřany

FAKTURACE
Jiráskova 365
344 41 Dobřany

VELKOOBCHOD
Jiráskova 365
344 41 Dobřany

DŮVODY PROČ K NÁM
- Široký výběr sortimentu
- Poradenství, konzultace
- Kvalitní značkové zboží
- Znalost trhu
- Profesionální řešení
- Reference
- Flexibilita
- Individuální přístup
- Záruka, servis